top of page

Finans Danışmanlığı

Biz ERD DANIŞMANLIK olarak firmaların ihtiyacı olan finansal danışmanlık hizmetlerini sunmakta ve özellikle KOBİ'lerin finansal tablolarının daha düzenli ve reel durumları ile daha uyumlu olması için onlara yardım etmekteyiz. 

Ülkemizdeki birçok işletmenin ihtiyacı olan finansal analiz, danışmanlık ve finansal yönetim konularında ERD DANIŞMANLIK olarak KOBİ ve TİCARİ segment firmalarına hizmet vermekteyiz. Hedeflerinizi gerçekleştirirken finansal tablolarınızı düzenlemeyi ihmal etmeyiniz. Unutmayın, "muhasebe" geçmişi, "finans" ise geleceği düzenler.

Finans Danışmanı Nedir?

Finans danışmanı, firmalara finansal konularda destek olan profesyonel kişidir. Ayrıca kişilerin ya da işletmelerin sahip olduğu tüm varlık ve taşınmazların piyasa değerlerini analiz ederek tüm bu süreçleri işletme veya bireyin lehine çevirmeye yönelik projeler sunan profesyonel kişi olarak da tarif edilebilir. 

 

Finans Danışmanı Ne İş Yapar?

 

Finans Danışmanı, firmaların mali tablolarını ve reel işleyişlerini analiz ederek, gözlemleyerek raporlar sunar ve gerçekçi planlar hazırlar. Ayrıca finans danışmanı, firmanın hedeflerine emin adımlar ile ilerlerken, ihtiyaç duyulan kaynak gereksinimlerinin en optimal şartlarda sağlanması için firmalara doğru bir rota çizer. 

Finans Danışmanı Neden Tercih Edilmelidir?

 

Hemen hemen her ölçekteki işletmenin ve kurumun ayakta kalmasını sağlayan en temel husus, hiç kuşkusuz finansal yönetim ve analizdir. Tüm bu operasyonları yönetme konusunda kaliteli bir finans danışmanı ile hareket etmek her zaman işletmenin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Zira bir kurumun ya da işletmenin finans krizlerini yönetememesi çok ciddi risk altına girmesine neden olacaktır.

bottom of page