top of page

Finansal Check-Up (Mali Tablolar Danışmanlığı)

Firma finansal tablolarının belirli periyotlarda fotoğraflarının çekilip durum değerlendirmesi yapılması gerekir. Biz 20 seneyi aşkın finans tecrübemizle, firmaların mali veri analizlerini yapıp yanlışları ve doğruları tüm açıklığı ile ortaya koyarak, firmaların finansal kurumlar nezdindeki prestijine katkı sunmaktayız.   

Türkiye'deki firmaların büyük çoğunluğu KOBİ’lerden oluşmaktadır. KOBİ’ler, çoğu zaman​ bir finans elemanı istihdam etmek yerine, muhasebe personeli çalıştırarak rakamsal ve finansal süreçleri takip etmeye çalışmaktadır. Ne var ki, muhasebe "geçmişi" kayıt altına alırken, finans ise firmanın "geleceği" için bir perspektif çizer. Bu nedenle finansın yönetilmesi, takibi ve finansal analiz küçük büyük demeden tüm firmalar için “olmazsa olmaz” bir zorunluluktur. Çünkü firmanın geleceği söz konusudur.

Birçok KOBİ’de firma sahibinin ya finansa odaklanıp müşteriyi kaçırdığına ya da üretim ve müşteriye odaklanıp finansı kaçırdığına şahit olmaktayız. Halbuki olması gereken işin ehline verilmesi, herkesin kendi uzmanlık alanına odaklanarak sonuç üretmesidir.

Biz ERD DANIŞMANLIK olarak 20 yılı aşkın tecrübemiz ve profesyonel bir ekip ile, firmaların anlık finansal durumlarını analiz ediyor, firma sahiplerine “Finansal Check-Up Raporu” sunuyoruz. Raporumuzdaki sonuçları uygulayan firmalar, rakipleri arasından sıyrılarak dış kaynaklara daha kolay, daha ucuz maliyetle ve gerektiğinde daha uzun vadede ulaşmayı başarabilmektedir.

Sizin firmanız da Finansal Check-Up’tan geçtiğinde, hata ve yanlışların neler olduğu ortaya çıkacak, finansal rasyoların istenen seviyede olması sağlanacaktır. Bu sayede gerek yatırımcılarla ve tedarikçilerle gerekse de yurtiçi ve yurtdışı finansörlerle görüşürken eliniz daha güçlü olacaktır.

Bizi arayın, Finansal Check-Up’ınızı ihmal etmeyin!  Unutmayın, çoğu zaman geç kalmak şirketinizin zarara uğramasına ve fırsatları kaçırmanıza neden olabilir. Bu yüzden Chech-Up’ınızı geciktirmeyin.

bottom of page